OLİMPOS AİLE PANSİYONCULUĞUN DA TEK ADRES NATURAL PANSİYON

Olimpos pansiyonları ilk açıldığı 1998 yıllarında

Sadece yabancı turistlere, öğrencilere ve hippi tipi özgür yaşayan insanlara hizmet vermekteydi. Olimpos pansiyon sahipleri de para kazanabilmek için bu insanları önemsiyor, onların taleplerine göre hizmet veriyorlardı. Bu tip insanlar aile ortamı istemiyor tamamen eğlence ve coşku istiyorlardı. Olimpostaki barlar da o dönemde açılmıştır. Olimpos pansiyonların da kalan bu insanlar gece geç vakte kadar barlar da eğleniyor, daha sonra olimpos antik şehrin içinden geçip, sahilde güneşin doğuşunu seyrettikten sonra pansiyona gidip öğlene kadar uyuyorlardı. Öğlenden sonra denize gidiyorlar ve akşam yemeğinde pansiyona tekrar geliyorlardı. Bunu her gün tekrar ediyorlar, memnun oluyorlardı. Bu şekilde de olimpos un turizm kültürüne şekil veriyorlardı.

Olimpos pansiyonlarına 2008, 2009 yıllarından itibaren olimpos pansiyonlarına aileler gelmeye başladı. Olimpos pansiyonlarına gelen bu aileler. Daha önce olimposa eğlence amaçlı gelenlerden farklı talepleri oluyordu. Olimposa gelen aileler daha çok sakin, huzurlu ve dinlendirici bir ortam istiyorlardı. Bu aileler gündüz ya denize gidiyor ya da aktivitelere katılıyor, akşam yemekten sonra da pansiyonda oturuyor, çay kahve içip sohbet ediyorlardı. Çay kahvenin fiyatlara dahil olması, pansiyon sahiplerinin ekstradan içecek satamamasına ve de daha az para kazanmalarına sebep oluyorlardı.  Bunun yanında ailelerin çocuklarının olması, daha fazla yemek yemeleri, pansiyon sahiplerine, olumsuzluk olarak yansıyordu. Olimpos pansiyonlarına gelen ailelerin artması, olimposa eğlence için gelen ve bol para harcayan müşterilerin olimpos dan kaçmalarına sebep olmuştur. Pansiyon sahipleri de iki arada kaldıktan sonra mecburen ailelere hizmet vermeye başladılar.

Olimpos aile pansiyonculuğun da natural pansiyonun çizgisi belliydi.

Olimpos natural pansiyon en baştan beri aile pansiyonu olarak açılmıştır. Çünkü olimpos natural pansiyon da alkollü içki yoktur ama kendisi alıp içene de karışmaz. Sıcak içecekler de devamlı olur. Natural pansiyonun odaları da aileye uygundur. Odaların çoğunda ek yatak vardır. Çünkü çocuklu ailelerin rahat bir şekilde kalmaları amaçlanmıştır. Odalara internet ve televizyon konmuştur. Olimpos natural pansiyonun yemekleri de aile pansiyonculuğuna uygundur. Yemekler, olimposun en güzeli ve en lezzetlisidir. en az 10 çeşit ev yemekleridir.

İçkisiz aile pansiyonu olarak natural, çizgisini hiç değiştirmeden, en çok tercih edilen aile pansiyonu olarak yoluna devam edecektir. Bizi tercih eden ve bizi çok seven  müşterilerimize teşekkür ediyoruz saygılar sunuyoruz.