OLYMPOS Antik Şehirle Deniz İç İçe

 

Türkiye’nin ve dünyanın en güzel sahilinden biri Olimpos !

Akdeniz’in en güzel sahilinde tatilin keyfini yaşa! Mükemmel denizi, antik şehri ve otantik ağaç evleriyle tatilin tadını çıkar.

Mavi ve yeşilin tonlarına doyacağınız Olympos , sizlere hem sakin bir tatil ortamı sunuyor hem de doğanın büyüleyici güzellikleriyle yılın bütün stresini atmanızı sağlıyor.

Olympos Koyu insanın henüz kirletmediği nadir denizlerden birisi. Uzun kumsalı ve farklı mavisiyle denizi sevenler için

AĞAÇ EV,ANTİK ŞEHİR ,MASMAVİ DENİZ ,YEMYEŞİL DAĞLARIN  ETEĞİNDE

Akdeniz’in kıyısında, bakir bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih ile çevrili Olimpos ‘ta tatil yapacakları birbirinden keyifli aktiviteler bekliyor.

Antalya nın batısında ,Likya yolu üzerinde, Kemerle Finike nin tam ortasında,Olympos Ağaç evler Olympos antik şehri ve denizi var.Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan ve eski bir Likya kenti olan Olimpos, Antalya’da, Kemer ile Adrasan arasında yer alıyor. Muhteşem bir doğa ile iç içe olan Olimpos’u her yıl yerli yabancı binlerce turist ziyaret ediyor. Ağaç evlerde ,Olympos un natural pansiyonlarında konaklama yapıyorlar.

Olimpos’ta tatil yapmayı planlıyorsanız sizi birbirinden keyifli aktiviteler bekliyor. İşte bunlardan bazıları…

Bölgenin en önemli antik kentlerinden biri olan Olimpos Antik Kenti’ni gezmek, Olimpos’ya yapmanızı önerdiğimiz ilk şeylerden biri. Helenistik döneme ait kalıntıların yer aldığı antik kentte gezerken kendinizi zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceksiniz.

Olimpos’ta yapmanızı önerdiğimiz ilk şeylerde biri de Çıralı’da bulunan Yanartaş’ı görmek. Mitolojiye konu olan Yanartaş, hiç sönmeden devamlı yanan bir gaz kaynağı esasen.

Antalya Olimpos’ta bakir doğayı keşfetmek, yürüyüşler yapmak en güzel aktivitelerden. Ayrıca masmavi bir denizle buluşan Olimpos sahilinde güneşin tadını çıkarabilir, gün boyu denizde yüzebilirsiniz. Akşamda pansiyonda yemek keyfi yapar ağaç evde de dinlenebilirsiniz

Olimpos sahili koruma alanı olduğundan burada restoran veya kafe gibi mekanlar bulma şansınız yok. Bu nedenle sahile inerken yanınıza içecek ve yiyecek gibi şeyler gibi almayı unutmayın.

Bungalow otel ve pansiyonların bulunduğu bölgede akşamları keyifle çayınızı içip müzik dinleyebileceğiniz, dans edebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Bu mekanları keşfedebilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.

Olimpos’a yakın konumda bulunan Çıralı, Adrasan ve Kemer gibi tatil beldelerini de gezmek yapabileceğiniz şeyler arasında.

Olimpos sıradan bir tatil yeri değildir. Sizlere sadece deniz turizmi sunmaz veya yine sadece kültür turizmi için insanlar Olimpos’u tercih etmez. Olimpos hem doğası ve deniziyle hem antik kenti ve tarihi dokusuyla tüm isteklerin ortak noktasıdır. İster Olympos’un bakir , temiz denizinde serinleyin ve kilometrelerde uzanan kumsalında güneşlenin , ister antik kentte geçmişe bir yolculuk yapın. Heycan arayanlar yamaç paraşütü , rafting, ATV ve bisiklet turları gibi aktivitelere katılabilir. Yine deniz düşkünleri Olimpos, Adrasan, Kekova,Demre tekne turlarına çıkıp birbirinden güzel koylarda denizin tadını çıkarabilir. Geceleri canlı müzik dinleyebilir , sabaha kadar diskolarda kurtlarınızı dökebilirsiniz.

Hepsinden uzak sakin bir ortam istiyorum diyenler kamelyalarda serin bir ortamda kitap okuyabilir stresini bu yolla üzerinden atabilir.

Kısaca Olimpos tatil başlığı altında istenebilecek her türlü alternatife sahip özel bir yerdir.